Wydarzenia - Szkoła Wipsowo

Idź do spisu treści

Menu główne:

 Uczniowie klasy 2 wyjechali wraz z rodzicami do Warszawy na Galę Finałową Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajmy się", która odbyła się 27 listopada 2019 roku w Muzeum POLIN. Podczas gali Ola-gospodyni klasy-w imieniu wszystkich uczniów odebrała dyplom finalisty. Już myśleliśmy, że to koniec niespodzianek, gdy wszyscy zostaliśmy poproszeni na scenę! Z rąk pani prezydentowej - Anny Komorowskiej otrzymaliśmy dyplom wyróżnienia i nagrodę pieniężną za zrealizowany projekt pt. "Rzepka ". Mamy wspierały nas i pomagały podczas całego dnia. Po gali czekał na nas słodki poczęstunek i warsztaty edukacyjne dotyczące różnorodności, tolerancji i komunikacji. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że w grupie każdy jest potrzebny, a wspólnie można zrobić więcej. Dzień pełen emocji zakończyliśmy spacerem po Warszawie i wjazdem na XXX piętro tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Warszawa nocą z góry jest śliczna!
Pod koniec listopada uczniowie klas I-II odwiedzili Muzeum Nowoczesności w Olsztynie.  Ekspozycje dokumentują rozwój cywilizacyjny stolicy Warmii i Mazur, ukazują dzieje Olsztyna i jego okolic. Rolę edukacyjną dopełniają liczne materiały interaktywne. Na koniec zwiedzania każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w stylu retro.
22 listopada 2019 roku odbył się I Wojewódzki Niemieckojęzyczny Konkurs Recytatorski. 
Konkurs zorganizowany został przez Związek Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur w ostródzkim zamku. Uczniowie z całego województwa Warmii i Mazur mogli zaprezentować wiersze poetów niemieckich zamieszkujących dawne ziemie Prus Wschodnich, a także innych poetów pochodzących z krajów niemieckiego obszaru językowego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy siódmej: Dominik oraz Bartosz. Dominik recytował wiersz Johanna Wolfganga von Goethe „Erlkönig”(Król olch), Bartosz balladę niemieckiego piosenkarza Otto Reuttera „Mit der Uhr in der Hand”( Z zegarkiem na ręku). Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (klas 7-8) zdobył Dominik, natomiast Bartosz otrzymał wyróżnienie. Czekając na ogłoszenie wyników,
zostały przybliżone uczniom sylwetki niemieckich poetów wywodzących się z terenów Ostpreußen (Prus Wschodnich). Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na uroczysty obiad.
W ramach akcji MEN SzkołaPamięta przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 odwiedzili pobliski cmentarz. Dzieci odgarnęły liście, uporządkowały bezimienne i zapomniane groby, zapaliły
znicze. Starsi uczniowie odwiedzili grób patronki naszej szkoły - Augustyny Wiewiorry. Z okazji Dnia Wszystkich Świętych życzymy Państwu spokoju, chwili zadumy podczas odwiedzania grobów
bliskich, refleksji... 
28 października, z okazji szkolnego święta "kartoflaka" uczniowie klas 1-3 wzięli udział w szalonych i trochę nietypowych zawodach - zawodach z ziemniakiem w roli głównej. Tego dnia towarzyszyły nam niesamowite emocje, duch sportowej rywalizacji i wspaniały doping! 
16 października pierwszaki uczestniczyły w kolejnych warsztatach w W-MBP w Olsztynie. Tym razem były to zajęcia pt. "W labiryncie słów, książek i obrazów. Spacer po bibliotece pełnej tajemnic". Uczniowie poznali różne rodzaje książek - przestrzenne, multimedialne, pisane alfabetem Braila. Odwiedzili miejsca, które normalnie dostępne są tylko dla pracowników biblioteki -
magazyn zbiorów specjalnych czy archiwum. Na koniec każdy odnalazł ukrytego wśród książek jeżyka, którego mógł zabrać do domu. 
20 września uczniowie naszej szkoły wybrali się na warsztaty do Warszawy. W naszym programie wycieczki znalazły się: Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego, Stadion Narodowy oraz zwiedzanie Warszawy "po angielsku" czyli przejażdżka piętrowym autobusem po najciekawszych zakątkach miasta. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych wspomnień. 
 14 października odbyło się uroczyste pasowanie klasy pierwszej. Aby stać się pełnoprawnymi pierwszoklasistami, uczniowie musieli wykonać szereg zadań, przygotowanych przez starszych kolegów - wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego , rozwiązać zagadki przyrodnicze, zaśpiewać piosenkę w języku angielskim oraz pokazać sprawność fizyczną. Ostatnim zadaniem było wypicie napoju mądrości -soku z cytryny! Wszystkie zadanie wykonali bezbłędnie! 
Piątoklasiści wzięli udział w warsztatach języka angielskiego, które zorganizowała Pani Klaudia. Był escape room, gdzie dzieci musiały rozwiązywać zagadki, aby zdobyć produkty na gofry, które potem samodzielnie przygotowały, gry i zabawy po angielsku, poranna gimnastyka i spacer na boisko. 
Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W związku z 200. rocznicą urodzin kompozytora oddano w niej hołd „wybitnemu artyście, który swoje życie i twórczość
poświęcił krzewieniu polskiej muzyki – stawiając go za wzór patriotyzmu”. W ramach projektu "Moniuszko - współczesny, polski, europejski" realizowanego przez pracowników W-MBP uczniowie klasy 2
brali udział w zajęciach pt. " Zagraj z Moniuszką". W trakcie spotkania pracowaliśmy w trzech grupach. Odgadywaliśmy rebusy muzyczne, słuchaliśmy fragmentów utworów, rysowaliśmy do muzyki, a nade wszystko świetnie się bawiliśmy i uczyliśmy. Dziękujemy! 
W środę 16 października, nasi uczniowie po raz kolejny mieli przyjemność oglądać przedstawienie teatralne w wykonaniu grupy aktorów z Białegostoku. Dzieci żywo reagowały na losy bohatera, który przeszedł olbrzymią przemianę - z urwiska stał się sympatycznym chłopcem, który chętnie pomagał innym. 
Pierwszego października, jak co roku w naszej szkole, odbył się Dzień Głośnego Czytania. Dzieciaczki mogły na chwilę przenieść się w cudowny świat książki i
odpocząć, słuchając opowiadań wybranych przez nauczycielki klas 1-3 😃 Bo czytania nigdy dość! 

20 września uczniowie naszej szkoły wybrali się na warsztaty do Warszawy. W naszym programie wycieczki znalazły się: Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego, Stadion Narodowy oraz zwiedzanie Warszawy "po angielsku" czyli przejażdżka piętrowym autobusem po najciekawszych zakątkach miasta. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych wspomnień.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego