Szkoła Wipsowo

Archiwum > Gimnazjum

Niepubliczne Gimnazjum, działające przy Niepublicznym Zespole Szkół i Placówek
w Wipsowie, kształci uczniów klas I-III.
Szkoła znajduje się we wsi Wipsowo na terenie gminy Barczewo. Położona jest w malowniczym otoczeniu lasów i jezior.
Dojazd do Wipsowa jest bardzo dogodny, codziennie kursują tam busy oraz  pociągi.

Ogromnym plusem Niepublicznego Gimnazjum jest nauczanie trzech języków obcych: angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego
Nauczanie języka niemieckiego prowadzone jest w stopniu rozszerzonym. W ramach nauki tego języka corocznie uczniowie uczestniczą w  zagranicznych warsztatach językowych .
Szkoła posiada pozyskaną z funduszy UE doskonale zaopatrzoną pracownię informatyczną (10 nowoczesnych stanowisk komputerowych) oraz pracownię językową (16 stanowisk).
Niepubliczne Gimnazjum oprócz typowych zajęć dydaktycznych prowadzi także liczne koła zainteresowań :   muzyczne, sportowe, kuchnia regionalna, orgiami.  Uczniowie korzystają bezpłatnie z nauki tańca .
Niepubliczne Gimnazjum jest placówką o  dobrej opinii. Uczniowie zdobywają znaczące miejsca w zawodach i wszelkiego rodzaju konkursach organizowanych zarówno na terenie gminy jak i województwa
.

Uczniowie gimnazjum chętnie angażują się również w liczne akcje społeczne i kulturalne. Regularnie biorą udział w imprezach charytatywnych.
Nasze atuty to:
 szkoła z tradycjami
 ciepła, rodzinna atmosfera
 żaden uczeń nie jest anonimowy
 liczne koła zainteresowań
 nauka
trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego
 szkoła z rozszerzonym nauczaniem języka niemieckiego
 coroczne wyjazdy zagraniczne na warsztaty z języka niemieckiego
 doskonale wyposażone nowoczesne pracownie
 biblioteka
 sala gimnastyczna i boisko

Tradycją szkoły jest karnawałowy bal przebierańców a także dyskoteki z okazji andrzejek i mikołajek. Prężnie działający samorząd przygotowuje również liczne akademie oraz wiele konkursów i zabaw.
Gimnazjalista objęty jest troskliwą opieką i fachowym oddziaływaniem. Każdy uczeń traktowany jest tutaj w sposób indywidualny, umożliwiający mu rozwój wiedzy
i zainteresowań.
Podsumowując, Niepubliczne Gimnazjum w Wipsowie, jest szkołą ,która idealnie przygotuje uczniów do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie oraz dalszego etapu edukacji. Jest to placówka z tradycjami, jednocześnie bazująca  na nowoczesnych pomocach naukowych.

Drzwi do naszej szkoły są otwarte dla każdego.
Zapraszamy!!!

Dyrekcja i Pracownicy Niepublicznego Zespołu Szkół